ناوهای هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های ابرفراصوت چین و روسیه

به گزارش مجله سویگل، مدیر آژانس موشکی آمریکا گفت که ناوهای هواپیمابر این کشور با خطر حمله موشک های ابرفراصوت روسیه و چین روبرو هستند.

ناوهای هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های ابرفراصوت چین و روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در تازه ترین ارزیابی بخش های نظامی آمریکا آمده است که ناوهای هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های ابرفراصوت روسیه و چین قرار دارند.

به گزارش وبگاه نیروی دریایی آمریکا مدیر آژانس موشکی آمریکا وابسته به پنتاگون در روزهای گذشته گفت که ناوهای هواپیمابر آمریکا اینک با خطراتی از جانب دشمنان ایالات متحده روبرو هستند.

دریاسالار جان هیل در این باره گفت که تهدید موشک ابر فراصوت اینک عینی است البته ما قابلیتهایی برای دفاع در این زمینه داریم.

بر اساس این گزارش، در سال های اخیر چین و روسیه انواع موشک های فراصوت ساخته اند که بیش از پنج برابر صوت سرعت دارد و رزمناوهای آمریکا را در معرض خطر قرار می دهد. روسیه اینک موشک ابر فراصوت کنژال دارد که از میگ -31 و سوخو-34 قابل شلیک است. روسیه بعلاوه در حال توسعه موشک زیرکان است که قادر است اهداف زمینی و دریایی را هدف قرار دهد. چین هم موشک دانگ فنگ -17 را آزمایش نموده است.

موشک زیرکان روسیه

مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا به همین علت برای سال 2022 تقاضای بودجه 248 میلیون دلاری جهت توسعه توان دفاعی برای مقابله با جنگ افزارهای ابر فراصوت نموده است. گفته می گردد آمریکا در صدد ساخت ماهواره هایی بدین منظور است. این ماهواره ها با کنترل آتش سامانه های ابر فراصوت و رهگیری، آن ها را هدف قرار می دهند.

این در حالی است که رسانه های روسی به تازگی از استقرار سامانه موشکی ابرفراصوت روسیه در غرب این کشور و مرز با لهستان خبر دادند.

روزنامه ایزوستیا به نقل از منابع آگاه نوشت که مسکو میخواهد سامانه موشکی ابرفراصوت کینژال خود را در کالینگراد و مرز با لهستان مستقر کند. پیشتر یگان جنوبی ارتش روسیه به این موشکهای بسیار پیشرفته مجهز شدند. ارتش روسیه بعلاوه اعلام نموده که برای حفظ آمادگی قوای خود میخواهددر منطقه قطب شمال رزمایش موشکی با استفاده از موشکهای ابرفراصوت کینژال برگزار کند.

یک مقام نظامی روس گفت که برخلاف زمان بر بودن انتقال سامانه دفاع مشکی اسکندر، انتقال موشک های ابرفرا صوت کنژال به نقاط دیگر تنها در چند ساعت انجام می گیرد.

ارتش چین هم در روزهای گذشته قابلیت های خود در استقرار و شلیک موشک های بالستیک که برای حمله به ناوهای هواپیمابر آمریکا تهیه شده را به نمایش گذاشت.

به نوشته وبگاه واشنگتن اگزمینر جیانگ فنگ از مقام های ارشد نظامی چین گفت که ارتش این کشور در یک رزمایش موشک های دانگ فنگ -26 که به قاتل ناوهای هواپیمابر آمریکا معروف هستند را در یک رزمایش آبی ، خاکی از قبل اعلام نشده به نمایش گذاشت.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1689

به "ناوهای هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های ابرفراصوت چین و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوهای هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های ابرفراصوت چین و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید