ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم ، تعریف 6 محور برای پیشرفت پارک ها

به گزارش مجله سویگل، رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم. اگر به سمت پارک های فناوری حرکت نکنیم، نمی توانیم بهره مناسبی از این پتانسیل ایجاد شده ببریم .

ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم ، تعریف 6 محور برای پیشرفت پارک ها

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، محمدرضا منظم در نشست رؤسای پارک های علم و فناوری سلامت که با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در محل پارک فناوری سلامت پردیس برگزار گردید، با اشاره به کوشش های اجرا شده برای ایجاد پارک های فناوری سلامت، اضافه کرد: در حوزه پارک های فناوری حرکت هایی در راستای ایجاد ساختار و اساسنامه در حال اجرا است. مساله مهم این است که بومی سازی ساختار ها در دانشگاه های علوم پزشکی دارای یک نسخه واحد نیست و در هر دانشگاه منحصر به همان دانشگاه است و وزارت بهداشت با حساسیت لازم این مساله را دنبال می نماید.

منظم، توجه به تجاری سازی را در ایجاد پارک های سلامت حائز اهمیت توصیف کرد و اضافه کرد: بحث شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری در دل اساسنامه ها دیده شده است و این زیست بوم نو با هماهنگی لازم وزارت بهداشت و معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم خواهد بود.

نیازمند کمیته فنی برای ارزیابی پیشرفت پارک های سلامت هستیم

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با ارائه آماری از مقدار پیشرفت فضای پارک های سلامت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اعلام کرد: شیوه استانداردی در ارائه گزارش پیشرفت پارک ها وجود ندارد. البته با تکیه بر تجربه پارک فناوری پردیس 6 محور برای پیشرفت پارک های سلامت در نظر گرفته ایم که در سه دوره ارزشیابی صورت می گیرد.

وی توضیح داد: برای ارزیابی مقدار پیشرفت پارک های فناوری سلامت نیازمند یک کمیته فنی هستیم و برای این کمیته پیشنهاد من این است که رؤسای پارک ها و معاونین آن ها در این کمیته حضور داشته باشند و در برنامه ریزی و سیاست ها یاری نمایند. مشاوران هم از افراد مؤثر پارک های دیگر انتخاب شوند که تعامل را نیز افزایش می دهند.

به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در این نشست نمایندگانی از پارک های فناوری سلامت سراسر کشور از جمله محمود بیگلر به نمایندگی از پارک سلامت علوم پزشکی تهران، حسین کیوانی و محمد علی سنجری به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و نمایندگانی از پارک فناوری سلامت شهید بهشتی، مشهد، اهواز، زنجان، اصفهان، کرمان، مازندران، کرمانشاه و تبریز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1905

به "ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم ، تعریف 6 محور برای پیشرفت پارک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم ، تعریف 6 محور برای پیشرفت پارک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید