هزینه های درمان ناباروری بیمه شد

به گزارش مجله سویگل، تهران (پانا) - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از تصویب نهایی قانون پوشش بیمه ای هزینه های درمان ناباروری اطلاع داد و گفت اسامی بیمه هایی که متعهد به پوشش هزینه های ناباروری هستند، ابلاغ خواهد شد.

هزینه های درمان ناباروری بیمه شد

به گزارش معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، انسیه خزعلی در مورد ارائه تسهیلاتی همانند بیمه زنان سرپرست خانوار، ایجاد کار پایدار برای زنان عشایر و روستایی و بعلاوه یاری به زنان شاغل روستایی گفت: به طور کلی اعتبارات روستایی برای بهره مندی تمام روستائیان به ویژه زنان روستایی پیش بینی شده است. این اعتبارات در بخش کشاورزی برای رونق روستاها، مهاجرت معکوس جوانان، امکانات و تسهیلات برای ازدواج زوج های روستایی به خصوص زوجین دهه 60 در سال 1400 پیش بینی شده و امیدواریم در سال 1401 هم این اعتبارات فراهم گردد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره دورکاری بانوان توضیح داد: برای خانم هایی که باردار هستند و یا فرزند کوچک دارند کوشش کردیم امکان دورکاری فراهم گردد. البته بعضی مشاغل مثل کادر درمان، آزمایشگاه ها و کارخانه ها شاید این امکان را نداشته باشند، اما در مشاغلی که امکان دورکاری وجود دارد انتظار می رود که مدیران، همکاری لازم را داشته باشند.

خزعلی توضیح داد: دستگاه ها موظف هستند گزارشی از تعداد بانوانی که از آیین نامه دورکاری استفاده نموده اند ارائه نمایند. ضمن اینکه درصدد هستیم اصلاحاتی در آیین نامه انجام دهیم تا فرایند اجرایی شدن آن تسهیل گردد.

معاون رئیس جمهوری در مورد طرح جوانی جمعیت و زمان اجرای آن در دولت گفت: این طرح در مجلس تصویب و اجرای آن از سوی ریاست جمهوری ابلاغ شده است. این قانون احتیاج جامعه ما بود و متاسفانه خیلی دیر تصویب شد، زیرا ما زمان کوتاهی برای این برنامه جمعیتی داریم.

وی در مورد تصویب بیمه درمان ناباروری اضافه نمود: در هفته های اخیر مراحل نهایی تصویب بیمه درمان ناباروری انجام گرفت و امیدواریم بسیاری از زوج های نابارور بتوانند از این بیمه استفاده نمایند. البته به طور خاص ابلاغ می گردد که چه بیمه هایی پوشش دهنده درمان ناباروری خواهند بود. ولی به هرحال تمام هزینه های ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1879

به "هزینه های درمان ناباروری بیمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه های درمان ناباروری بیمه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید