پیش بینی بورس فردا 27 مرداد 99

به گزارش مجله سویگل، حمید اسدی، کارشناس بازار سرمایه، در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با فرایند احتمالی بازار سهام فردا (99/5/27) گفت: به احتمال بسیار زیاد صف های فروش جمع می شوند و امکان اینکه شاخص بازار فردا مثبت شود وجود دارد اما حتی اگر شاخص منفی باشد سیر نزولی شاخص بسیار ملایم خواهد بود. یکی از دلایل اصلی ریزش شاخص بورس رفتار هیجانی برخی سهامداران در ابطال واحدهای خریداری شده از صندوق های سرمایه گذاری بود.

پیش بینی بورس فردا 27 مرداد 99

وی افزور: فردا به احتمالا بسیار زیاد به علت ارزنده بودن سهام نهادهای حقوقی اقدام به خرید سهام می کنند، بسیاری از سهم ها با قیمت بسیار پایین معامله می شوند و این امر نهادهای حقوقی را به خرید بیشتر سهام ترغیب خواهد کرد.

وی در رابطه با اینکه بعد از این شاخص بورس چه میزان رشد خواهد کرد؟ گفت: ما فعلا دیگر شاهد بازار پرشتاب و پربازده اردیبهشت و خرداد نخواهیم بود

اسدی گفت: به نظر من فردا اگر شاخص حتی منفی باشد هم بیشتر از 10 هزار واحد ریزش نمی کند و حتی احتمال مثبت شدن نیز وجود دارد، این موضوع به نوع حمایت نهادهای حقوقی بستگی دارد. حقوقی ها ممکن است در ساعات اولیه بازار فردا سهام منفی را خریداری و بعد بازار را مثبت کنند که در این صورت سهامداران خرد سودی نمی کنند و حتی بسیاری از آنها متضرر می شوند.

وی شرح داد: اما اگر حقوقی ها اپتدای بازار ورود کنند این نشان دهنده حمایتی بودن بازار است که در این صورت احتمالا سهامداران حقیقی نیز از صف های فروش کنار می فرایند و شاید به صف خرید ملحق شوند. این دو رویکرد نشان دهنده این است که حمایت از بازار یا از سوی دولت است یا بازار سهام از خودش حمایت می کند، اگر ابتدای ساعات معاملات، بازار مثبت باشد یعنی دولت در حال حمایت است و سهیم بودن سهامداران در بازار مثبت به نفع دولت است و اگر اینگونه نباشد و ساعات اولیه بازار منفی باشد و در سرانجام بازار صف های فروش جمع شوند نشانی از حمایت بازار از خودش است.

اخبار مرتبط با پیش بینی بورس را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1138

به "پیش بینی بورس فردا 27 مرداد 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بورس فردا 27 مرداد 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید