چهارمین نفتکش ایران وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شد

به گزارش مجله سویگل، مرکز ترافیک دریایی گزارش داد نفتکش فاکسون حامل مواد سوختی ایران برای کاراکاس ،امروز پنجشنبه وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شده است.

چهارمین نفتکش ایران وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شد

به گزارش ایرنا، براساس گزارش مرکز ترافیک دریایی (marinetraffic) که رصد نفتکش ها بر آب های بین الملل را بر عهده دارد، کشتی فاکسون ایران حامل سوخت صبح روز پنجشنبه وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شده است.

پیش از این دو کشتی ایران در سواحل ونزوئلا پهلو گرفته و در حال تخلیه بار خود هستند، نفتکش پتونیا نیز به عنوان سومین نفتکش ایران در حال نزدیک شدن به بندر ال پالیتو است و انتظار می رود که تا ساعاتی دیگر در این بندر پهلو بگیرد.

کشتی فاکسون ایران هم اکنون در محل سواحل شاقتصادی آمریکای جنوبی (NCSA) قرار گرفته است و به سوی سواحل ونزوئلا در حرکت است اما بندر محل استقرارش همچنان مشخص نیست.

براساس داده های مرکز ترافیک دریایی، محل دقیق کشتی فاکسون در طول و عرض جغرافیایی (11.00519° / -62.78309°) قرار گرفته است.

سرعت کشتی فاکسون نیز در حدود 14.4 گره دریایی است. هر گره دریایی برابر 1852 متر در ساعت است.

براساس اطلاعات ارائه شده بر سایت ترافیک دریایی در مورد کشتی فاکسون، این کشتی نفتکش در تاریخ هفتم آگوست (16 مرداد سال 98) عسلویه ایران را به سوی آب های غربی ترک کرده است.

کشتی نفتی فورست ساخت سال 2004 بوده و طول عمر آن 16 سال است و هم اکنون تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران فعالیت دریایی می کند.

پنج کشتی نفتکش فورچون، فارست، فاکسون، پتونیا و کلاول حامل سوخت ایران، راهی ونزوئلا شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 972

به "چهارمین نفتکش ایران وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین نفتکش ایران وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید