کمیسیون حقوق بشر افغانستان: توافق آمریکا-طالبان در افغانستان صلح نمی آورد

به گزارش مجله سویگل، رئیس کمیسیون حقوق بشر افغانستان گفت که توافق آمریکا و طالبان به جنگ و خونریزی انتها نمی دهد و در افغانستان صلح نخواهد آورد.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان: توافق آمریکا-طالبان در افغانستان صلح نمی آورد

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، شهرزاد اکبر رئیس کمیسیون حقوق بشر افغانستان با اشاره به توافق آمریکا و طالبان توضیح داد که این توافق صلح در افغانستان نمی آورد و به جنگ و خونریزی در این کشور انتها نمی دهد.

اکبر در توئیتی نوشت که امضای این توافق گام نخست و شکننده ای در راستای حل بحران کنونی افغانستان است که نیازمند همکاری بسیار بیشتر آمریکا، متحدان افغانستان، منطقه و از همه مهمتر افغان ها است.

وی اضافه نمود: در طرف افغان، صلح در ابتدا نیازمند این است که طالبان بازیگرانی مستقل بوده و برای انتها دادن به جنگ در افغانستان و قبول تغییرات در جامعه این کشور از جمله حقوق برابر زنان و رسانه و جامعه مدنی فعال و انتقادی مصمم باشد.

رئیس کمیسیون حقوق بشر افغانستان ادامه داد: صلح نیازمند آن است که دولت افغانستان و نخبگان سیاسی نسبت به ایجاد اتحادی قوی و فراگیر در افغانستان متعهد باشند، ماموریتی که به دلیل تحولات اخیر پیچیده تر شده است.

لارل میلر نماینده ویژه آمریکا در افغانستان و پاکستان در زمان اوباما نیز پیش از این تصریح نموده بود، توافقی که فقط بین طالبان و آمریکا باشد توافق صلح برای افغانستان نیست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 780

به "کمیسیون حقوق بشر افغانستان: توافق آمریکا-طالبان در افغانستان صلح نمی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون حقوق بشر افغانستان: توافق آمریکا-طالبان در افغانستان صلح نمی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید