گاردین: آمریکا کل موجودی داروی احتمالی کرونا را پیش خرید نموده است

به گزارش مجله سویگل، هنوز دارویی موثر برای پیشگیری و درمان بیماری کووید-19 یافت نشده است. به رغم آن، آزمایش ها نشان می دهند که داروی رمدسیویر می تواند از عوارض ناشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا بکاهد و دوره بیماری را از 15 روز به 11 روز کاهش دهد.

گاردین: آمریکا کل موجودی داروی احتمالی کرونا را پیش خرید نموده است

سخن بر سر داروی رمدسیویر است. دارویی که در کاهش عوارض ناشی از ویروس کرونا نزد مبتلایان مؤثر است. نشریه گاردین اعلام نموده است که آمریکا تقریبا کل فراوری شرکت گیلیاد در ماه های تابستان امسال را پیش خرید نموده است.

به گزارش ایسنا، در حالی که سازمان بهداشت جهانی و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از شیوع ویروس کرونا به مثابه چالشی بین المللی سخن می گویند، آمریکا رویکردی ملی در برابر بیماری کووید-19 در پیش گرفته است. موضوعی که گزارش منتشر شده از سوی روزنامه گاردین چاپ لندن نیز آشکارا نشان می دهد.

هنوز دارویی موثر برای پیشگیری و درمان بیماری کووید-19 یافت نشده است. به رغم آن، آزمایش ها نشان می دهند که داروی رمدسیویر می تواند از عوارض ناشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا بکاهد و دوره بیماری را از 15 روز به 11 روز کاهش دهد.

داروی رمدسیویر محصول شرکت آمریکایی گیلیاد است. دارویی که برای درمان بیماری ابولا فراوری شده بود. پس از آن روشن شده بود که این دارو بر روی دیگر انواع بیماری های ویروسی نیز تاثیری مثبت دارد.

به گزارش دویچه وله، گاردین نوشته است که دولت ترامپ تقریبا کل فراوری شرکت گیلیاد برای ماه های پیش رو را خریداری نموده است. این خرید شامل کل فراوری ماه ژوئیه و 90 درصد کل فراوری دو ماه اوت و سپتامبر می گردد. به این ترتیب این دارو تا ماه سپتامبر عملا در بازار برای سایر کشورها در دسترس نخواهد بود.

آمار هشدار دهنده

به رغم کوشش های اجرا شده از سوی دولت آمریکا، شمار موارد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا در آن کشور به شدت رو به افزایش است.

آنتونی فائوچی، مشاور ترامپ و یکی از اعضای کارگروه مقابله با بیماری کووید-19 در کاخ سفید، از احتمال شیوع 100 هزار نفر در روز به این ویروس در آمریکا سخن گفته است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا هم اکنون به بیش از دو میلیون و 600 هزار نفر رسیده است.

فائوچی در اظهارات خود در برابر نمایندگان مجلس سنا گفته است: من بسیار نگران هستم و نمی توانم از آنچه تا کنون اجرا شده، ابراز رضایت کنم. ما راستا غلط را در پیش گرفته ایم.

مشاور ترامپ در امر مبارزه با ویروس جدید کرونا گفته است که در شرایط کنونی به هیچ روی به نظر نمی رسد که همه چیز تحت کنترل باشد. این در حالی است که ترامپ ظرف هفته های گذشته بارها مدعی شده بود که همه چیز تحت کنترل دولت است.

فائوچی گفته است که اگر موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا از 40 هزار در شرایط کنونی به 100 هزار در روز نیز برسد، تعجب نخواهد کرد. او خواهان تجدید نظر در سیاست و رویکرد دولت در قبال مقابله با ویروس کرونا در آمریکا شد.

تا کنون بیش از 126 هزار نفر از شهروندان آمریکا جان خود را به علت ابتلا به بیماری کووید-19 از دست داده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1058

به "گاردین: آمریکا کل موجودی داروی احتمالی کرونا را پیش خرید نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: آمریکا کل موجودی داروی احتمالی کرونا را پیش خرید نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید