4 مرحله دیگر فروش فوق العاده خودرو تا خاتمه سال

به گزارش مجله سویگل، مهدی صادقی نیارکی با بیان این که طبق طرح ساماندهی نحوه فروش خودرو از این به بعد سه روش فروش خودرو در کشور خواهیم داشت اضافه کرد: سه روش فروش خودرو شامل فروش فوق العاده، پیش فروش خودرو و تحویل تا یک سال و مشارکت در فراوری است.

4 مرحله دیگر فروش فوق العاده خودرو تا خاتمه سال

به گزارش مهر، مهدی صادقی نیارکی با بیان این که طبق طرح ساماندهی نحوه فروش خودرو از این به بعد سه روش فروش خودرو در کشور خواهیم داشت اضافه کرد: سه روش فروش خودرو شامل فروش فوق العاده، پیش فروش خودرو و تحویل تا یک سال و مشارکت در فراوری است.

وی اظهارداشت: چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده تا سرانجام سال خواهیم داشت.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شعاری که برای طرح ساماندهی نحوه فروش خودرو پیش بینی شده به عنوان واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع است.

وی در ادامه اضافه کرد: برای واقعی کردن تقاضا یکسری محدودیت ها وضع شده است.

صادقی نیارکی توضیح داد: عدم خرید خودرو در 36 ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان، نداشتن پلاک فعال و داشتن گواهی نامه معتبر از جمله این محدودیت هاست.

وی شرح داد: محدودیت جدیدی که در حال حاضر وضع شده به خصوص در فروش فوق العاده اینکه کسی که می خواهد وارد فرآیند ثبت نام گردد نباید پلاک فعال داشته باشد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این محدودیت ها باعث می گردد مصرف کنندگان واقعی وارد فرآیند فروش فوق العاده شوند.

وی اضافه کرد: طبق ضوابط کمیته خودرو در طرح فروش فوق العاده تا سه ماه خودرو به مشتری تحویل می گردد.

صادقی نیارکی اظهارداشت: زمان ثبت نام 50 درصد قیمت خودرو از فرد متقاضی دریافت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سایت ثبت نام فروش فوق العاده تا یک هفته باز است، گفت: هرکسی خودرو احتیاج دارد و طی 36 ماهه گذشته خرید ننموده و در حال حاضر پلاک فعال ندارد می تواند در این طرح ثبت نام کند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تحویل خودرو در این طرح سه ماهه است و در این مدت سود مشارکت و انصراف ندارد.

وی اضافه کرد: بعد از زمان ثبت نام فرصتی مهیا شده چنانچه تعداد متقاضی بیشتر از تعداد خودرو های مورد عرضه باشد بین متقاضیان با حضور مراجع نظارتی قرعه کشی انجام گردد.

صادقی نیارکی توضیح داد: کسانی که منتخب می شوند بقیه وجه را تکمیل و خودروی خود را در مدت سه ماه تحویل می گیرند.

وی ادامه داد: افرادی که در این مرحله حائز شرایط نشدند در مدت هفت روزکاری پول آنان به وسیله شبای بانکی عودت داده می گردد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شبا باید متعلق به فرد ثبت نام کننده باشد. وی اضافه کرد: نیمه دوم همین ماه پیش فروش خودرو را خواهیم داشت که عدد آن قابل توجه است.

صادقی نیارکی بیان داشت: قیمت خودرو در طرح اول تثبیتی است یعنی قیمت هایی که شورای رقابت اعلام نموده است.

وی گفت: شرح اینکه در مرحله پیش فروش که می گردد مرحله ثانویه و تحویل خودرو تا یکسال قیمت بر اساس قیمت روز تحویل است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: بطورکلی در این مرحله هم 50 درصد قیمت خودرو اخذ می گردد ضمناً سود مشارکت برای یکسال ندارد.

وی با تاکید بر اینکه خودرو باید به یک کالای مصرفی با دوام در جامعه درآید، اظهارداشت: هیچ دلالی نباید در این فضا وارد گردد.

صادقی نیارکی ادامه داد: نکته مهم در طرح فروش فوق العاده اینکه سند یکسال در رهن می ماند به عبارتی کسی که خودرو دریافت می نماید تا یکسال حق فروش ندارد.

وی گفت: پلیس همواره اعلام می کرد که فروش خودرو بصورت وکالتی ممکن است برای کسی که خودرو را می فروشد و کسی که خریداری می نماید مشکلاتی ایجاد کند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: این وزارتخانه در طرح مزبور به دنبال این است که جدا در رهن بودن سند خودرو فروش وکالتی هم اتفاق نیفتد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 984

به "4 مرحله دیگر فروش فوق العاده خودرو تا خاتمه سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 مرحله دیگر فروش فوق العاده خودرو تا خاتمه سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید