9 چیزی که به هیچ وجه نباید در مایکروویو قرار بدهید!

به گزارش مجله سویگل، مایکروویو یکی از تجهیزات پخت و پز است که تقریبا در هر خانه ای وجود دارد. با این حال، هر کسی متوجه آسیب هایی که از قرار دادن محصولات خاصی مثل فلزات، وسایل کاغذی و پلاستیکی در آن به وجود می آید، نیست.

9 چیزی که به هیچ وجه نباید در مایکروویو قرار بدهید!

خبرنگاران | سرویس خانه داری - قرار دادن بعضی از خوراکی ها یا وسایل خاصی مثل فلزات، وسایل کاغذی و پلاستیکی می تواند به سلامتی شما یا به مایکروویو آسیب بزند. خبرنگاران برای محافظت از خود در برابر این آسیب ها، لیستی از چیزهایی را که نباید در مایکروویو قرار گیرند تهیه کرده است و به شما ارائه می کند.

1- میوه هایی که نباید در مایکروویو بگذارید

بعضی از میوه ها مانند سیب یا موز را اگر در مایکروویو قرار دهید فقط کمی از طعم و بافت خود را از دست می دهند. اگر انگور را در مایکروویو قرار دهید منفجر خواهد شد، همچنین میوه های خشک شده مانند کشمش و آلو، آشپزخانه شما را پر از دود می کنند.

2- جعبه های سفارش غذا

این ظروف در مایکروویو آتش می گیرند. همچنین ظروفی که دستگیره های فلزی دارند، در مایکرویو جرقه می زنند و به مایکروویو شما به طور جدی آسیب می رسانند.

3- ورقه آلومینیومی را در مایکرویو نگذارید

هر فلزی، فویل یا بشقاب های فلزی، مایکروویو شما را خراب می کند. به هیچ وجه فلزات را داخل مایکرویو قرار ندهید! فلزات نازک مانند فویل، خطر بیشتری نسبت به فلزات ضخیم ایجاد می کنند. اگر از ظروف ضخیم استفاده کنید، مثلا یک تابه با دیوارهای ضخیم را در مایکروویو بگذارید، غذای شما هرگز گرم نخواهد شد.

زیرا فلز منعکس کننده اشعه های مایکروویو است و اشعه ها به سادگی نمی توانند به چیزی که در داخل آن است دسترسی پیدا کنند. اما فلز نازک، از طریق جریان الکتریکی تولید شده در داخل مایکروویو بسیار سریع گرم می شود، و خطر آتش سوزی ایجاد می کند.

4- ظروف پلاستیکی

95 درصد از پلاستیک های گرم شده گازهای شیمیایی آزاد می کنند، البته بعضی از آنها دارای برچسب ایمنی در مایکرویو یا microwave safe هستند. سعی کنید از استفاده از هر ظرف پلاستیکی یا ظرف استریو فوم اجتناب کنید زیرا آنها مواد شیمیایی مضر را آزاد می کنند.

5- تخم مرغ را در مایکروویو نگذارید

بهتر است بدانید که گرمای سریع بخار زیادی را در زیر پوسته تخم مرغ تولید می کند. از آنجا که بخار که هیچ راه فراری ندارد، منفجر خواهد شد. این انفجار لزوما مایکروویو شما را نابود نخواهد کرد، اما تمیز کردن آن هم بی دردسر نیست. اگر قصد دارید تخم مرغ را در مایکروویو بپزید، یک سوراخ کوچک در بالای آن ایجاد کنید تا بخار از تخم مرغ بیرون برود.

6- لیوان های مسافرتی

درست است بعضی از لیوان ها می توانند در مایکروویو استفاده شوند، اما فقط لیوان هایی که دارای ایمنی در مایکرویو یا microwave safe هستند. در بهترین حالت، لیوان محتویات داخلش را از گرم شدن محافظت می کنند، زیرا آنها برای جلوگیری از تغییر دما ساخته می شوند. در بدترین حالت، این لیوان ها اواقعا می توانند مایکروویو شما را از بین ببرند، زیرا در ساخت بیشتر این لیوان ها از جنس فولاد ضد زنگ استفاده می کنند.

7- گوشت منجمد

گوشت منجمد، حتی در دمای پیشنهادی برای یخ زدگی، به صورت نابرابر پخته می شود. مثلا در حالی که لبه های گوشت پخته شده است، قسمت های داخلی آن همچنان یخ زده می ماند.

8- فنجان ها و بشقاب های قدیمی

این ظروف قدیمی اما معروف چینی به مایکروویو تعلق ندارد. لیوان ها و بشقاب های خاصی که پیش از دهه 1960 تولید می شوند، می توانند از اشعات را بگیرند و سرب و سایر فلزات سنگین که در لعاب وجود دارد را آزاد کنند.

9- کیسه های کاغذی قهوه ای

هیچ چیزی به نام یک کیسه کاغذی بی ضرر نیست، با این وجود کیسه های کاغذی قهوه ای نه تنها غیر بهداشتی هستند، بلکه می توانند گازهای سمی را هم منتشر کنند. همچنین تحت گرمای شدید، آتش می گیرند.

مطلب زیر شاید برای شما جالب باشد:

  • این مواد غذایی را هرگز دوباره گرم نکنید
منبع: setare.com
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1722

به "9 چیزی که به هیچ وجه نباید در مایکروویو قرار بدهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 چیزی که به هیچ وجه نباید در مایکروویو قرار بدهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید