تور ارمنستان ارزان: آکار: ارمنستان دست دوستی اردوغان و علی اف را رد نکند

به گزارش مجله سویگل، وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه اردوغان و علی اف دست صلح به سوی ارمنستان دراز نموده اند، گفت: از ارمنستان می خواهیم که این فرصت را از دست ندهد.

تور ارمنستان ارزان: آکار: ارمنستان دست دوستی اردوغان و علی اف را رد نکند

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه که به مناسبت روز پیروزی جمهوری آذربایجان در باکو به سر می برد، امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جنگ 44 روزه که در آن جمهوری آذربایجان پیروز میدان شد، گفت: امروز نیز مجادله ای دیگر شروع شده که عبارتست از جنگ مالی. اهالی منطقه ها آزاد شده باید به خانه های خود بازگردند و بازگشت در آرامش، صلح و امنیت، یک مجادله است. ما در کنار برادران آذربایجانی مان برای رفع کردن تهدیداتی همانند مین های کار گذاشته شده و بمبهای دست ساز به طور شبانه روزی مشغول به فعالیت هستیم.

وی بعلاوه در مورد فعالیت مشترک نیروهای روس و ترک در مرکز اتاق عملیات مشترک قره باغ گفت: حدود و ماموریتهای مرکز مشترک معین است. درباره مسائل مختلف با برادرم ذاکر حسن اف(وزیر دفاع جمهوری آذربایجان) مشورت نموده و اقدامات را دنبال می کنیم. هدفمان در این مرکز، حفظ آتش بس و ایجاد ثبات در منطقه است.

وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه در آنجا فقط ترکیه و روسیه نیستند بلکه آذربایجان نیز حضور دارد، گفت: نتیجه این کوشش ها این است که آتش بس به صورت قابل توجهی ادامه دارد، اخلال در آن به طور جدی کاهش یافته و گام های مهمی برای استقرار برداشته می گردد.

آکار با بیان اینکه اردوغان و علی اف دست صلح به سوی ارمنستان دراز نموده اند، گفت: از ارمنستان می خواهیم که این فرصت را از دست ندهد. در اینجا انتظار داریم که با مصاحبهی همه جانبه آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، گرجستان، روسیه و ایران محیطی از ثبات شکل بگیرد. نگاهی به کشورهایی که درگیر جنگ هستند بیندازید، منطقه ها زیادی درگیر هستند که در شرایط سختی به سر می برند. مصاحبه و مذاکره برای رسیدن به راهکار سیاسی بسیار مطمئن تر است که کشورها را به سوی رفاه حرکت داده است. ارمنستان به عنوان یک عنصر کلیدی باید این موضوع را متوجه گردد.

وزیر دفاع ترکیه زنگزور را نیز مسئله آذربایجان دانست و گفت: ارتباط زنگزور به کسی آسیب نمی رساند. اقدامی که باید انجام بگیرد این است که دو منطقه(نخجوان-آذربایجان) را هم متصل کند. باید این موضوع را مورد حمایت قرار داد و نباید مانع آن شد. این اتصال باعث رفاه منطقه شده و همه کشورهای اطراف را منتفع می نماید.

با اینکه در بیانیه آتش بس سه جانبه روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان از کریدور زنگزور صحبتی به میان نیامده و تنها بر اتصال خطوط ارتباطی بین نخجوان و جمهوری آذربایجان تاکید شده، اما مقامات ترکیه و جمهوری آذربایجان ادعا می نمایند که کریدور زنگزور باید شکل گرفته و اگر ارمنستان با آن مخالفت کند، با زور آن را خواهند ساخت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1841

به "تور ارمنستان ارزان: آکار: ارمنستان دست دوستی اردوغان و علی اف را رد نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: آکار: ارمنستان دست دوستی اردوغان و علی اف را رد نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید