باکس آفیس هفته؛ شزم جزو ابرقهرمان های پرفروش شد

به گزارش مجله سویگل، بعد از چهار هفته پشت سر هم که هر بار یک فیلم صدرنشین باکس آفیس جدول می شد حالا فیلم شزم! محصول کمپانی برادران وارنر پیروز شد که برای دومین هفته متوالی تاج پرفروش ترین فیلم را بر سر بگذارد و از فیلم هایی که تازه اکران شدند جلو بزند.

باکس آفیس هفته؛ شزم جزو ابرقهرمان های پرفروش شد

فیلم کوچک (Little) از کمپانی یونیورسال در جدول فروش موقعیت خوبی پیدا کرد و البته از فیلم هل بوی (پسر جهنمی- Hell boy) محصول لاینزگیت بهتر عمل کرد. فیلم هل بوی در زمان تولید تنش های زیادی داشت و البته پیش از اکران هم نقدهای منفی دریافت کرد.

فیلم لینک گمشده (Missing Link) نتوانست انتظارها را برآورده کند و فیلم بعد از آن (After) بهتر از انتظارها عمل کرد.

در صدر جدول فروش فیلم شزم! را داریم که رقم تقریبی فروش اش این هفته به 25.1 میلیون دلار رسید. و چیزی حدود 53درصد در هفته دوم اکرانش افت فروش داشت و حالا رقم کلی درآمدش در گیشه های داخلی به 95 میلیون دلار رسیده است. علاوه بر آن فیلم در باکس آفیس بین الملل هم برای دومین هفته متوالی صدرنشین شد و در بازارهای جهانی فروشی معادل 35.9 میلیون دلار داشت و فروش کل فیلم به 258.8 میلیون دلار رسیده است.

فیلم کوچک یونیورسال پیشتاز فیلم های تازه وارد اکران است. فیلم حدود 15.5 میلیون دلار در هفته اول نمایش اش فروخته و در جدول فروش به رتبه دوم رسید. این فیلم که با بودجه 20 میلیون دلاری تولید شده است، امتیاز B+ را از سوی تماشاگران در سایت سینمااسکور دریافت کرده است. 65 درصد مخاطبان فیلم زنان بودند و 56 درصد کل مخاطبان 25 سال به بالا داشتند. نکته جالب دیگر اینکه فیلم برای جمعیتی به نمایش درآمده که 43 درصد از آنها آفریقایی-آمریکایی هستند.

در بازارهای بین المللی کوچک در یازده کشور به نمایش درآمده است و به فروشی معادل 1.9 میلیون دلار دست پیدا کرده. بیشترین فروش آن در انگلستان با 751 هزاردلار بوده است. فیلم به زودی به ترتیب در فرانسه و اسپانیا هم به نمایش درمی آید.

این کمدی-رمانتیک فانتزی ساخته تینا گوردون است و رجینا هال بازیگر نقش اصلی اش است. منتقدان از فیلم خوش شان نیامده و امتیاز 49 از 100 را به آن داده اند. به نظر آنها نکته ای مثبت فیلم بازی بازیگران است و هر وقت داستان حول کاراکترهای مرکزی فیلم می چرخد نجات پیدا می کند. اما به صورت کلی قهرمان اصلی فیلم تعیین نیست و فیلم بی هدف پیش می رود.

فیلم هل بوی لاینزگیت تلاش اش را کرد تا در هفته اول اکرانش در باکس آفیس قرار بگیرد و پیروز هم شد که به رتبه سوم دست پیدا کند. فیلم تقریبا 12 میلیون دلار فروش کرد که خب کمتر از حد انتظار استودیو بود که برای آن فروشی بین 17 تا 20 میلیون دلار پیش بینی کرده بودند. فیلم هم نقدهای منفی دریافت کرد و هم در طول تولید گزارش های منفی از روند فیلمبرداری و تنش های سر صحنه منتشر شد که شاید همه این ها هم روی فروش کمتر از حد انتظارش تاثیر داشته اند. 56 درصد مخاطبان فیلم را مردان تشکیل می دادند و 64 درصد از آنها 25 سال یا بیشتر داشتند. سینماروها هم به فیلم امتیاز ناامیدکننده C داده اند.

فیلم اقتباسی از رمان گرافیکی نوشته مایک میگنولاست. که بین دو جهان انسان ها و موجودات ماورالطبیعه می گذرد. آنها می خواهند یک جادوگر باستانی را به زانو دربیاورند و از او انتقام بگیرند.

امتیاز منتقدان در سایت متاکریتیک 30 از 100 است. فیلم آنقدر ناسزا و خون و خونریزی دارد که در یک کلام خسته کننده و احمقانه به نظر می رسد. بازی های تخت است و داستان گسسته آن هم کمکی به تماشاگر برای راحت تر تحمل کردن فیلم نمی کند.

در رده چهارم فیلم قبرستان حیوانات خانگی قرار گرفته است که در هفته دوم اکرانش با افت فروشی معادل 59 درصد روبه رو شده است. فیلم در تعطیلات آخر هفته حدود 10 میلیون تومان فروخت و فروش کلی اش در سینماهای آمریکا به 41 میلیون دلار رسید.

در بازارهای بین المللی 12.6 میلیون دلار به فروش فیلم اضافه شد و رقم کل فروش جهانی اش به 76.8 میلیون دلار رسید.

در میان پنج فیلم اول جدول دامبو کمپانی دیزنی هم قرار گرفته است. که فروش اش 46.9 درصد افت داشته و در سومین هفته اکرانش 9.18 میلیون دلار فروخت. کل درآمد فیلم در گیشه داخلی سینماهای آمریکای شمالی به 90 میلیون دلار رسید. فیلم در بازارهای بین المللی هم 22 میلیون دلار دیگر به فروش اش اضافه نمود تا 267 میلیون دلار فروش بین المللی اش باشد.

فیلم بعد از آن جزو فیلم های تازه اکران شده بود که بالاتر از حد انتظار ظاهر شد. فیلم در 2138 سالن سینما اکران شد و 6 میلیون دلار فروخت. مخاطبان در سایت سینمااسکور به فیلم امتیاز B دادند. 76 درصد مخاطبان فیلم را زنان تشکیل داده اند و 73 درصد آنها 25 سال به بالا داشتند.

این درام رومانتیک را جنی گیگ کارگردانی کرده و بازیگرانش ستاره های مشهوری نیستند. هیرو فینس تیفین و جوزفین لنگفورد بازیگران فیلم اند. فیلم داستان زنی است که عاشق مردی می شود که راز تاریکی در زندگی اش دارد. آنها رابطه پرفراز و نشیبی را با هم آغاز می کنند. فیلم اقتباسی از رمان آنا تاد است و البته منتقدان تقریبا از آن متنفر هستند و با امتیاز 28 از 100 می شود آن را یک فاجعه ارزیابی کرد. آنها معتقدند که فیلم به شدت مصنوعی است. انگار که دست آخر شما را به این نتیجه می رساند که عشق واقعا هم ارزش کشف و شهود ندارد.

و در نهایت در رتبه نهم جدول فیلم لینک گمشده قرار گرفته است. فیلمی که قرار بود طبق تحلیل ها بین 9 تا 12 میلیون دلار بفروشد اما درنهایت با یک فروش 5.8 میلیون دلاری افتتاحیه اش را آغاز کرد. این فروش از 3413 سالن سینما به دست آمد. نکته مهم فیلم این است که برند لایکا پشت آن قرار گرفته است.

این انیمیشن کمدی ساخته کریس باتلر است و هیو جکمن در آن صداپیشگی می کند. فیلم داستان حیوانی به نام آقای لینک است که از سر لیونل فراست کمک می گیرد تا خانواده گمشده اش را پیدا کند. آدلینا فورت نایت هم به آنها اضافه می شود و این سه نفر دست به یک سفر ماجراجویانه اکتشافی می زنند.

در اکران های محدود هم فیلم میا و شیر سفید افتتاحیه ناامیدکننده 238هزار و 903 دلاری داشت. فیلم مری ماگدالن هم در 62 سالن به نمایش درآمد و حدود 63 هزار دلار فروخت. اولی درام خانوادگی ماجراجویانه ای ساخته ژیل دو مستر است که ملانی لوران در آن بازی می کند و دومی هم درام گرت دیویس است با بازی رونی مارا و یوآکین فونیکس. منتقدان هیچ کدام از این دو فیلم را جدی نگرفته اند و امتیاز چندان خوبی ندارند.

در حال حاضر فروش سینماهای جهان چندان چشمگیر نیست و باید منتظر هفته آینده و اکران های جدید باشیم.

است.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
شزم! 2 25.1 94.9
کوچک 1 15.5 15.5
هل بوی 1 12 12
قبرستان حیوانات خنگی 2 10 41.1
دامبو 3 9.2 89.9
کاپیتان مارول 6 8.6 386.5
ما 4 6.9 163.5
بعد از آن 1 6.2 6.2
لینک گمشده 1 5.8 5.8
بهترین دشمنان 2 2 8.1

باکس آفیس هفته گذشته:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 167

به "باکس آفیس هفته؛ شزم جزو ابرقهرمان های پرفروش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکس آفیس هفته؛ شزم جزو ابرقهرمان های پرفروش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید