تعویق برگزاری آزمون استخدامی سال 99، استخدام 88 هزار نیروی نهضتی و حق التدریس

به گزارش مجله سویگل، رئیس جمهور هشتم آذرماه امسال، مصوبه نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش را جهت اجرا ابلاغ کرد که بر اساس آن وزارت آموزش و پرورش مکلف است منابع انسانی مورد احتیاج خود در مشاغل آموزشی و تربیتی را صرفا به وسیله دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر فنی شهید رجایی تأمین کند و هر گونه استخدام خارج از این طریق ممنوع است.

تعویق برگزاری آزمون استخدامی سال 99، استخدام 88 هزار نیروی نهضتی و حق التدریس

به گزارش خبرنگاران، در ابلاغیه اخیر رئیس جمهور به موارد و نکات مهمی اشاره شده است از جمله آنکه دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر فنی شهید رجایی علاوه بر جذب دانشجو معلم و هنرآموز موضوع ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و ماده 1 اساسنامه دانشگاه تربیت دبیر فنی شهید رجایی، می توانند از ظرفیت علمی سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و حوزه های علمیه برای تربیت نیروهای آموزشی و تربیتی موردنیاز استفاده نمایند.

همچنین افرادی که به استناد یکی از قوانین و مقررات موضوعه با واحدهای دولتی آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش همکاری نموده اند در شرایط برابر با سایر داوطلبان و صرفا پس از گذراندن دوره مهارت آموزی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان با دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به کار گیری خواهند شد و مدت همکاری تمام وقت این افراد از حداکثر سن برای شرکت در آزمونهای استخدامی وزارت آموزش و پرورش کسر می گردد.

دارا بودن گواهینامه صلاحیت حرفه ای به عنوان مستند رسمی احراز توانایی یک فرد برای ایفای نقش معلمی نیز شرط مهمی است که این مصوبه برای اشتغال به حرفه معلمی در کلیه مدارس (اعم از دولتی و غیر دولتی)، وضع نموده است.

یارمحمد حسین بُر، رئیس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگاران، به این پرسش که آیا از این پس با ابلاغ و اجرایی شدن مصوبه نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش پفراینده استخدام گروه های چهارگانه مربیان پیش دبستانی، نیروهای خرید خدمات، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و حق التدریس ها در آموزش و پرورش بسته می گردد؟ پاسخ داد.

وی در این باره گفت: مصوبه مجلس درباره استخدام گروه های چهارگانه شامل حال مشمولان قبل از سال های 91 و 92 است و مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نافی استخدام آنها نیست و این مصوبه فرایند جذب منابع انسانی را از این به بعد در نظر دارد.

حسین بر اضافه کرد: چون قانون تعیین تکلیف، تصویب شده است، آموزش و پرورش مشمولین قبلی را در قالب ردیف های استخدامی که می دهند، استخدام می نماید و آنها که قبل از سال 91 یا 92 مشغول فعالیت بوده اند، بسته به نوع شمولیت گروهشان جذب خواهند شد؛ اما از این به بعد و برای مشمولان بعد از سالهای 91 و 92 صرفا جذب ما به وسیله دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی خواهد بود.

رئیس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه چندهزار نفر دیگر از گروه ها باقی مانده اند و باید استخدام شوند؟ گفت: برآورد اولیه ما این است که مشمولان قانون قبل از سالهای 91 و 92 تقریبا 88 هزار نفر هستند.

حسین بر درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی سال 99 نیز گفت: مجوز 27 هزار و 300 نفر را گرفته بودیم که برگزاری آزمون به علت کرونا به تعویق افتاده و بستگی به شرایط دارد. برگزاری قطعی است اما زمان آزمون باید با توجه به شرایط موجود از سوی مراجع مربوط تعیین گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1343

به "تعویق برگزاری آزمون استخدامی سال 99، استخدام 88 هزار نیروی نهضتی و حق التدریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق برگزاری آزمون استخدامی سال 99، استخدام 88 هزار نیروی نهضتی و حق التدریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید