خبرنگاران بخش عمده ای از نیازهای آبی میناب سال جاری رفع می گردد

به گزارش مجله سویگل، بندرعباس- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از رفع شدن بخش عمده ای از نیازهای آبی شهرستان میناب در سالجاری با تکمیل پروژه های در دست اجرا اطلاع داد.

خبرنگاران بخش عمده ای از نیازهای آبی میناب سال جاری رفع می گردد

امین قصمی سه شنبه شب در نشست با فرماندار و بخشداران شهرستان میناب گفت: یکی از مهمترین پروژه های در دست اجرا در این شهرستان تامین آب شهر میناب از منابع سطحی و تصفیه خانه سد سرنی است.

سد سرنی متشکل از سه بخش سد، خط انتقال و تصفیه خانه است که تصفیه خانه این پروژه توانایی تصفیه 2 مترمکعب آب درهر ثانیه را دارد.

وی توضیح داد: خط انتقال آب سد سرنی ظرفیت انتقال 570 لیتر آب بر ثانیه را دارد و اجرای این طرح در راستای حفظ سفره های زیر زمینی و عمل به وعده هایی است که آبفا و استاندار هرمزگان قول اجرایی شدن آن را داده بودند که باعث کاهش برداشت آب از دشت میناب برای شرب می گردد.

قصمی با بیان اینکه احتیاج آبی میناب بیش از 15 میلیون مترمکعب در سال است، ادامه داد: با تکمیل خط انتقال آب از تصفیه خانه سد سرنی تا مخازن این شهر، احتیاج آبی مشترکان شهر میناب تا سرانجام سال جاری از منابع سطحی تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه سیاست شرکت آبفا هرمزگان تامین آب شهرستان میناب به وسیله منابع سطحی و طرح های نمک زدایی است ، گفت: یکی از مناطق درگیر کم آبی در این شهرستان بخش سندرک است که پروژه انتقال آب از گرو به سندرک، تامین آب پایدار مناطق یاد شده را به دنبال خواهد داشت.

این مقام مسوول اعلام نمود: براساس برنامه ریزی های اجرا شده این پروژه تا سرانجام سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به احداث آب شیرین کن کرگان اضافه نمود: با احداث این آب شیرین کن، شهرستان میناب به منابع متعدد تامین آب دسترسی خواهد داشت که یاری شایانی به بهبود شرایط آب مناطق مختلف این شهرستان خواهد نمود.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب هرمزگان گفت: باتوجه به شرایط خشکسالی و بحران کم آبی، شیرین سازی آب دریا و افزایش ظرفیت منابع آبی ازطریق احداث آب شیرین کن ها می تواند بهترین اقدام برتاثیرگذاری منابع آبی پایدار استان داشته باشد.

در حال حاضر بیش از یکصد هزار مشترک تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب میناب قرار دارند.

شهرستان میناب در 95 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و دومین شهر عظیم استان پس از مرکز می باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1564

به "خبرنگاران بخش عمده ای از نیازهای آبی میناب سال جاری رفع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بخش عمده ای از نیازهای آبی میناب سال جاری رفع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید