دولت ژاپن قلعه سوخته اوکیناوا را تا سال 2026 بازسازی می نماید

به گزارش مجله سویگل، دولت ژاپن به دلیل مسائل و بحران جدی ناشی از انتشار ویروس کرونا شروع بازسازی این قلعه تاریخی را به سال 2022 میلادی موکول نموده و معتقد است با استفاده از کارشناسان برجسته خود می تواند بازسازی کامل آن را تا سال 2026 میلادی به اتمام برساند.

دولت ژاپن قلعه سوخته اوکیناوا را تا سال 2026 بازسازی می نماید

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

البته در مرحله نخست، دولت آب پاش ها و هشدارهای اتوماتیک ردیاب مخصوص آتش نشانی را برای پیشگیری از آتش سوزی مجدد قلعه در آن نصب می نماید و سپس به طراحی سیستم های ساختاری جدید به منظور احیای این اثر باستانی غنی می پردازد.

این قلعه نمادی از جزیره را به نمایش درمی آورد که متاسفانه تمام این نمادها به همراه ساختمان های اصلی آن در آتش سوختند. همچنین این آتش 6 ساختمان چوبی قلعه را ویران کرد و بیش از 4 هزار مترمربع از تپه های اطراف را نیز تحت تاثیر خود قرار داد.

در واقع می توان گفت این قلعه به نوعی نماد افتخار مردم اوکیناوا است و به همین دلیل با تجمعات مختلف از دولت ژاپن رسما درخواست کردند که مسئولیت احیا و بازسازی آن را برعهده بگیرد.

البته در این میان، بعضی از کارشناسان و مردم هم معتقدند که نباید این پروژه تا سال 2026 میلادی به طول بینجامد و دولت می بایست در مدت زمان کوتاه تری آن را انجام دهد. اما شرایط نابسامان ایجاد شده از بحران کووید-19 این اجازه را به مسئولان رسمی میراث ژاپن نمی دهد و از این رو نمی توانند این درخواست مردم و کارشناسان را اجابت نمایند.

این در حالی است که تا به امروز اقدامات لازم برای پاکسازی محیط قلعه اجرا شده، اما هنوز فعالیتی برای شروع بازسازی آن به چشم نخورده و رسما به سال 2022 میلادی موکول شده است. شنیده ها نیز حاکی از آن است که در ماه آینده میلادی نشست مشخص بودجه بازسازی این قلعه تاریخی با حضور مسئولان دولتی و بخشدار اوکیناوا برگزار می گردد تا این بودجه تا سال 2022 میلادی بدون هیچ مسئله ای تامین شده و پروژه به طور رسمی شروع گردد.

کارشناسان بازسازی آثار باستانی زاپن معتقدند که برای بازسازی این قلعه باید مجددا از چوب استفاده گردد و چوب درخت سرو می تواند بهترین گزینه باشد. اما هنوز هیچ اطلاعاتی از سوی مسئولان دولتی مبنی بر چگونگی بازسازی این قلعه ارائه داده نشده است و این موضوع برای بسیاری از کارشناسان و مردم محلی اوکیناوا مبهم است.

منبع: گردشبان
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 923

به "دولت ژاپن قلعه سوخته اوکیناوا را تا سال 2026 بازسازی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ژاپن قلعه سوخته اوکیناوا را تا سال 2026 بازسازی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید