روزنامه روسی: حل بحران افغانستان تنها از طریق همکاری های منطقه ای ممکن است

به گزارش مجله سویگل، یک نشریه روسی نوشت که بحران افغانستان تنها از طریق همکاری کشورهای منطقه حل می شود و افزود که مسکو پس از خروج آمریکا از افغانستان باید سیاستش را در قبال افغانستان معین کند.

روزنامه روسی: حل بحران افغانستان تنها از طریق همکاری های منطقه ای ممکن است

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، نشریه نزاویسیمیا گازتا نوشت که خروج کامل نیروهای خارجی و آغاز مذاکرات مستقیم بین دولت افغانستان و طالبان نمی تواند تضمین کننده بهبود قابل توجه شرایط در افغانستان باشد.

این نشریه روسی اضافه کرد که اظهارات مسکو مبنی بر سود بردن همه از خروج نیروهای ائتلاف از افغانستان را نیز ساده لوحانه خواند.

نزاویسیمیا گازتا ادامه داد که با توجه به موضع ناتعیین طالبان درباره آتش بس و قطع روابط با القاعده به این معنی است که بسیاری از مسائل امنیتی به بازیگران منطقه ای از جمله روسیه واگذار خواهد شد.

نوشتار با مبهم خواندن سیاست مسکو در قبال افغانستان نیز تاکید کرد که پس از خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان، روسیه باید موضعش درباره افغانستان را تعیین کند.

این نشریه چاپ روسیه همچنین شرح داد که بحران افغانستان تنها از طریق مشارکت همه کشورهای منطقه از جمله روسیه، پاکستان، چین و ایران قابل حل است و حذف هر یک از طرف ها از این فرایند منجر به ناکامی این تلاش ها خواهد شد.

پیش از این نیز لارل میلر نماینده ویژه سابق آمریکا در امور افغانستان و پاکستان گفته بود که توافق صلح آمریکا و طالبان به توافق صلح برای افغانستان و تضمین کننده ثبات و امنیت در این کشور نیست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1104

به "روزنامه روسی: حل بحران افغانستان تنها از طریق همکاری های منطقه ای ممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه روسی: حل بحران افغانستان تنها از طریق همکاری های منطقه ای ممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید