روش های عجیب و افراطی مردم برای لاغری!

به گزارش مجله سویگل، خبرنگاران: لاغر ها چطور اینقدر لاغر می مانند؟ وقتی حرف از کاهش وزن می گردد، گزینه های بسیار کمی بهتر از خوردن غذا های سالم و ورزش کردن وجود دارند. اما به این معنا نیست که مردم از روش های دیگر استفاده نمی نمایند. افراد زیادی به دلیل عجله، ناامیدی یا حتی اختلالات روانی از روش های عجیب و خطرناکی برای لاغری استفاده می نمایند. متاسفانه ضرر بسیاری از این رژیم ها بیشتر از منفعتشان است. در اینجا با روش های عجیب و افراطی آشنا می شوید که برای لاغری استفاده شده است.

روش های عجیب و افراطی مردم برای لاغری!

رژیم هوا

رژیم هوا در فرانسه هواداران زیادی دارد و اصطلاحی است که برای گرسنگی دادن به خودتان استفاده می گردد. در این رژیم برای اینکه مغزتان را فریب دهید تا احساس کند چیزی خورده اید، باید مراحل غذا درست کردن، چیدن میز و بوییدن غذا را انجام دهید.

انسولین

افراد زیادی به منظور کاهش قند خون و تجزیه چربی به جای کربوهیدرات، تزریق انسولین را امتحان نموده اند. اما تزریق انسولین بسیار خطرناک است و ممکن است منجر به دیابت در افراد غیردیابتی گردد یا حتی آن ها را وارد کما کند.

سیب و قهوه

همان طور که حدس می زنید در رژیم سیب و قهوه باید تا جایی که می توانید فقط سیب و قهوه بخورید. از نظر تئوری، قهوه مثل یک داروی ادرارآور عمل نموده و شما را لاغر می نماید و سیب انرژی و مواد مغذی کافی را به بدن شما می رساند. اما در واقعیت، بعید است که وزن کم کنید و احتمالا فقط به خودتان سختی می دهید.

بستن کمر

هدف از بستن کمر یا شکم با پلاستیک، عرق کردن و کاهش وزن مایعات اضافی بدن است. اما تعریق بیش از حد برای شما بسیار بد است و منجر به دهیدراته شدید، تهوع و حتی گرمازدگی می گردد.

رژیم زیبای خفته

این روش برای یاری به افرادی است که با رژیم دریافت مشکل دارند. در رژیم زیبای خفته هروقت که احساس گرسنگی کردید باید چند قرص خواب بخورید و بخوابید. درست است که وقتی خواب هستید نمی توانید چیزی بخورید، اما این روش باعث ضعف عضلانی می گردد، آب بدن از دست می رود و احتمال اُوردوز دارو های خطرناک وجود دارد.

گرده زنبورعسل

گفته می گردد که گرده زنبورعسل نوعی اَبَرغذا به حساب می آید، حاوی همه مواد مغذی ضروری برای بدن است و برای درمان آسم، کاهش چربی و بهبود عملکرد ورزشکاران مفید است. اما باوجود بار ها آزمایش، هیچ کدام از این ادعا ها ثابت نشده است. علاوه بر این گرده زنبورعسل باعث واکنش های آلرژیک شدید در افرادی می گردد که از آن به عنوان مکمل استفاده می نمایند.

رنگ آبی

تحقیقات نشان داده اند که رنگ آبی اشتها را کور می نماید، بنابراین اگر اشتهای زیادی دارید، از رنگ آبی سر سفره بهره ببرید. شاید عجیب باشد، اما ضرری ندارد.

رژیم غذای نوزاد

از آنجا که هر وعده غذای نوزاد بین 20 تا 100 کالری دارد، خوردن دو شیشه از آن در روز به جای وعده های غذایی عادی باعث کاهش وزن نسبتا سریع می گردد. اما خوردن غذای کودک اغلب تعادل غذایی بزرگسالان را هم به هم می زند و آن ها را با کمبود پروتئین، فیبر و موادمعدنی مهم روبرو می نماید.

موادمخدر

موادمخدر یکی از قدیمی ترین ترفند های کاهش وزن است و نه تنها به اندازه ای که می گویند اثر ندارند، بلکه باعث مسائل بسیاری هم می گردد. بسیاری از مردم فریب خورده به موادمخدر خطرناکی مثل کوکائین، هروئین و متامفتامین روی آورده اند که عواقب وحشتناکی دارد.

مونونوکلئوز

مونونوکلئوز ویروس خطرناکی است که هم اشتها را کم می نماید و هم انرژی مصرف می نماید و باعث می گردد به سرعت وزن زیادی کم کنید. عوارض جانبی این روش عبارتند از: تب شدید، گلودرد و تورم لوزه ها، غدد لنفاوی و طحال.

درانکورکسیا

درانکورکسیا کاهش کالری موادغذایی و جایگزینی آن با الکل است. نوشیدن الکل برای حفظ وزن بدن هرگز ایده خوبی نبوده و باعث مسائل سلامتی جدی می گردد.

رژیم پاکسازی پاستیل

پاستیل معمولا غذای رژیمی نیست، اما انواع فاقد قند آن حاوی ماده جالبی به نام لیکاسین، یک ملین قوی، است. فرآیند پاکسازی ساده است: به طور منظم باید تعدادی پاستیل بخورید و منتظر بمانید و نتیجه را ببینید.

رژیم سوپ کلم

این سوپ در جنگ جهانی دوم برای مقابله با بیماری اسکروی استفاده می شد و در دهه 1990 به عنوان راهی برای کاهش وزن سریع محبوب شد. در این رژیم کمتر از 1000 کالری در روز دریافت می کنید (در مقایسه با میانگین 2000 کالری برای بزرگسالان سالم) بنابراین هر نوع فعالیت فیزیکی یا ورزش تقریبا غیرممکن است.

شربت تهوع آور

شربت تهوع آور در پزشکی، دارویی است که برای خالی کردن شکم بیماران مسموم استفاده می گردد.

پوشیدن گِن

چند ساعت در روز استفاده از گِن شاید راه خوبی برای جمع کردن قفسه سینه و کاهش چربی دور کمر باشد. اما هیچ خواص پزشکی ندارد و فشار زیادی به بدن و اندام های داخلی وارد می نماید.

لوله تغذیه

این لوله معمولا برای بیماران سرسخت بیمارستان های روانپزشکی استفاده می گردد. در رژیم لوله تغذیه یک لوله کوچک به وسیله بینی وارد مری می گردد و محلول کم کالری پرچرب به معده پمپاژ می گردد. این لوله باید چند روز بماند. این روش بدنتان را وارد حالت کتوژنیک می نماید که بدن برای انرژی به جای غذا، چربی می سوزاند.

تزریق ادرار

تزریق ادرار زن باردار به بدن شاید چندش آور باشد، اما وجود دارد! ادرار حاوی هورمون اچ سی جی یا گنادوتروپین است که مغز انسان را فریب می دهد تا باور کند باردار است، بنابراین سرعت متابولیسم و سوزاندن کالری سریع تر از افراد عادی می گردد.

رژیم قاشق

رژیم قاشق یک برنامه رژیمی است که در آن فقط از غذا هایی می توانید بهره ببرید که با قاشق خورده می شوند. هدف این روش، محدود کردن کالری ها و خوردن غذا های سالمی مثل سوپ و ماست است. اما خیلی ها همه غذاها را با قاشق می خورند و به هیچ جا نمی رسند.

حلقه گذاری معده

حلقه گذاری معده یک روش پزشکی است که در آن پزشکان حجم غذای عبوری از دستگاه گوارش را محدود می نمایند. افرادی که این روش را انتخاب می نمایند معمولا چاقی بیش از حد دارند که زندگی آن ها را تهدید می نماید. این جراحی احتیاج به رژیم غذایی سخت دارد و ممکن است عوارض جانبی شدیدی داشته باشد.

رژیم پنبه

در این رژیم باید توپ های پنبه ای را در آب یا آبمیوه خیس کنید و آن ها را قورت بدهید تا بدنتان فکر کند غذا خورده اید. اما این روش تاثیر چندانی ندارد و پنبه ها در روده جمع شده و باعث درد و ناراحتی شدید می شوند.

رژیم کرم نواری

در رژیم کرم نواری، باید یک کرم نواری واقعی بخورید و اجازه دهید داخل بدنتان رشد کند تا هرچیزی که می خورید را بخورد. اگر آنقدر دیوانه هستید که این رژیم را بگیرید، یادتان باشد که باعث مسائل جسمی مزمن می گردد، طول کرم به 9 متر می رسد و گاهی از بدن خارج نمی گردد.

پاکسازی کامل

روش پاکسازی درواقع رژیم خوردن مایعات است که باید در آن ترکیب آبلیمو، فلفل و شربت افرا بخورید. هدف این روش، پاکسازی بدن از سموم و ناخالصی هاست، اما بیشتر شبیه شکنجه است.

وصله زدن زبان

این روش یک شکنجه واقعی است. باید یک تکه پارچه کوچک را به زبانتان بدوزید تا غذاخوردن برایتان دردناک گردد. این روش باعث می گردد مدت طولانی فقط مایعات بخورید. لازم به گفتن نیست که این روش اصلا توصیه نمی گردد.

روزه

گرسنگی کشیدن تا وقتی به وزن دلخواه برسید، شما را لاغر می نماید. اگرچه غذا نخوردن شما را به سرعت لاغر می نماید، اما اگر زیاده روی کنید، بسیار خطرناک می گردد.

منبع: list25

منبع: برترین ها
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 224

به "روش های عجیب و افراطی مردم برای لاغری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های عجیب و افراطی مردم برای لاغری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید