علیرضا زندوکیلی سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران شد

به گزارش مجله سویگل، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ آیین تکریم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران هادی ناصری و معارفه سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران علیرضا زندوکیلی ظهر امروز، شنبه 4 دی ماه در سالن جلسات اداره کل استان تهران برگزار گردید.

علیرضا زندوکیلی سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران شد

محمدهادی ناصری طاهری، مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی استان تهران در این مراسم ضمن تشکر از تمامی همکاران خود اظهار کرد: در این دو سالی که در خدمت شما بودم سعی کردم با همکاری شما شاهد پویایی در استان تهران باشم. هر میزانی که این پویایی محقق شده نتیجه زحمات همکاران، کتابداران و مسئولان استانی است و از همه شما بابت این کار شایسته، تشکر می کنم.

وی با اشاره به کرونا و محدودیت های کاری در کشور، فعالیت همکاران استان تهران را در این شرایط، قابل ستایش دانست و اضافه نمود: در دو سال اخیر و با آغاز کرونا و محدودیت های پیش آمده، کتابخانه های استان تهران توانست با تعریف یک خدمت تازه، حضور فعالی در این مدت داشته باشد.

زند وکیلی برترین گزینه برای کتابخانه های استان تهران است

ناصری طاهری با اشاره به انتخاب علیرضا زند وکیلی گفت: امروز که از خدمت شما مرخص می شوم برترین گزینه برای اداره استان انتخاب شده است و سوابق درخشان زند وکیلی در حوزه فرهنگی قابل تحسین است و امیدوارم که با همدلی و همراهی؛ شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کتابخانه های عمومی استان تهران باشیم.

فعالیت های ماندگار ناصری بر کسی پوشیده نیست

مهدی رمضانی سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات ناصری طاهری گفت: دوره همکاری ناصری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کسوت مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران بسیار خوب بود این دوره در زمانی که ناصری در بخش روابط عمومی و امور بین الملل نهاد فعالیت می کرد هم بسیار قابل تحسین بود.

وی ادامه داد: استان تهران، پیچیدگی های خاص خودش را به علت مرکز بودن داراست و ناصری با همت و درایتی که به خرج داد ارتباط های خوبی را با دستگاه هایی مانند استانداری تهران، شورای فرهنگی عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران برقرار کرد و کارهای ماندگاری را به یادگار گذاشت که بر کسی پوشیده نیست. هرچند همه می دانیم حوزه مدیریتی، همواره در گردش است اما آنچه در اذهان عمومی می ماند عملکرد خوب افراد است.

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان این که باید رضای خداوند در جهان و آخرت را ملاک کارهای خود قرار دهیم یادآور شد: خوشبختانه در نهاد کتابخانه ها، ظرفیت های خوبی در سطوح مختلف وجود دارد و در دوران علیرضا مختار پور، ابتکار عمل به دست سرمایه های داخلی نهاد واگذارشد، که بسیار موفقیت آمیز بود.

وی با بیان اینکه ارتباط پایدار، هدفمند و دوسویه با شهرداری تهران به عنوان یکی از اصلی ترین منابع اقتصادی اداره کل استان تهران محسوب می گردد، تأکید کرد: باید ارتباط با استانداری تهران و معاونت سیاسی اجتماعی استان، بعلاوه توجه به نیروهای انسانی در نهاد کتابخانه های استان تهران مورد توجه قرار بگیرد. ازطرف دیگر تعداد کتابخانه های عمومی در این استان هم باید مرکز توجه باشد تا بتوانیم از تمامی پتانسیل موجود برای حل مسائل بهره بگیریم.

رمضانی با اشاره به توانمندی های علیرضا زند وکیلی یادآور شد: سعه صدر، روحیه بزرگ منشانه و پختگی زند وکیلی از معیارهای مدیریتی شان است و امیدواریم جهتی که مدیر کل سابق کتابخانه های عمومی استان تهران ایجاد کردند با حضور او استمرار داشته باشد؛ زند وکیلی سابقه کار خوبی در معاونت فرهنگی و هنری شهرداری تهران را در کارنامه خود دارد و در حوزه فرهنگی و هنری نیز بسیار فعال است و ارتباط های خوبی را با اهالی هنر در کارنامه مدیریتی خود دارد. این نکته را هم باید بداینم که فضای همدلی و همراهی خوبی در نهاد کتابخانه ها برای برطرف مسائل وجود دارد.

حوزه کتابخانه ها و کتابدارها ازجمله برترین کارهای فرهنگی است

علیرضا زند وکیلی، سرپرست تازه اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران نیز در این مراسم با آرزوی موفقیت برای ناصری طاهری گفت: دوران ناصری حتماً می تواند یکی از برترین ادوار مدیریتی باشد چراکه ما در این دوران شاهد جوان بودن مجموعه نهاد کتابخانه ها و تحقق ایده های کارشناسی همکاران بودیم.

وی با اشاره به واژه کتاب از کتاب به عنوان یک عنصر بااهمیت یادکرد که جزو معجزات جاوید پیامبر اسلام بوده است گفت: انسان ها از یک برهه تا آخرالزمان؛ بنده استدلال، گفتمان و خواندن و تعمق کردن بوده اند؛ اما آنچه مشهود است با توجه به سن و سالی که من در حوزه فرهنگ و هنر دارم و بخشی هم در حوزه تعلیم و تربیت و آموزش؛ می گردد گفت این است که حوزه کتابخوانی، کتابخانه ها و کتابدارها جزو برترین کارهایی است که می گردد در حوزه فرهنگ به منظور تعالی بخشیدن اندیشه ها از آن به نیکی یادکرد.

وی اضافه نمود: من به واسطه تجربه حضور در فضاهای فرهنگی و کتابخانه ها؛ همواره عرض می کردم که این شغل واقعاً یک توفیق است و کسی که در این عرصه وارد می گردد باید قدر بداند. ما باید به همکاران کتابدار یاری کنیم تا بتوانند به منویاتی که مدنظرشان است برسند و از این نظر به یک آرامش درونی دست یابند. این امر مهم در حوزه کتابداران استان قطعاً موضوعی است که به آن پرداخته خواهد شد.

زند وکیلی با اشاره به بعضی از مسائل کتابداران استان تهران گفت: امیدواریم که بتوانیم با همدلی همه همکاران شاهد برطرف مسائل باشیم؛ این موضوع یکی از دغدغه های رمضانی است و این جهت باید ادامه پیدا کند.

وی اضافه نمود: جهت وفاق، همدلی و آرامش بین همکاران را بیش از پیش برقرار خواهیم کرد؛ چراکه معتقدم ما باید نهاد را به منزله یک خانواده بدانیم و مسائل خانواده را نیز در درون آن حل و فصل کنیم. با قوت و توان باید مسائل و مسائل نهاد کتابخانه ها را در درون آن حل کرد تا هر چه زودتر شاهد موفقیت های روزافزون آن باشیم.

وی در خاتمه سخنانش گفت: با حضور مهدی رمضانی در نهاد، باید همه یاری کنیم تا او به حد اعلای موفقیت برسد. اینکه بزرگ تر خانواده؛ دل خوش به اعضای خانواده خود باشد تا بتواند به یاری آن ها در این امر خطیر به جایگاهی مناسب برسد، امری بسیار مهم برای من است و از همه همکاران نیز درخواست دارم این موضوع را رعایت نمایند.

در خاتمه این مراسم؛ حکم سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور به علیرضا زند وکیلی اعطاء شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1914

به "علیرضا زندوکیلی سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا زندوکیلی سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید