قانون مداری راه حل جلوگیری از فساد، مدیران تملق پروری نکنند

به گزارش خبرنگاران، حسین ذوالفقاری پیش از ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه استانداران سابق و کنونی سمنان به میزبانی سالن شهید مطهری سمنان، ضمن بیان اینکه قانون مداری راه چاره برون رفت از فساد در کشور است، تأکید کرد: تنها راه چاره رفع کردن فساد این است که قانون مداری در کشور فراگیر گردد و همه به قانون احترام بگذارند.

قانون مداری راه حل جلوگیری از فساد، مدیران تملق پروری نکنند

وی بابیان اینکه معیار انجام امور در سیستم اداری کشور می بایست صداقت و کوشش در راستای رسیدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی باشد، اضافه کرد: یکی از ویژگی های بارز قانون مداری و برطرف فساد، افزایش اعتماد مردمی است چراکه مردم قدردان مدیرانی هستند که با کوشش خود و باصداقت در کارها، اهداف نظام را دنبال می نمایند.

بروکراسی پیچیده دولتی یکی از عوامل افزایش فساد

معاون وزیر کشور در ادامه بروکراسی پیچیده دولتی را یکی از عوامل افزایش فساد دانست و تأکید کرد: یکی از گرفتاری های مردم امروز همین کاغذبازی های پیچیده بوروکراتیک است که باید آن را کاهش داد.

ذوالفقاری بابیان اینکه رویکرد کاغذبازی در سیستم اداری کشور یکی از عوامل منفی و سازنده فساد در کشور است، تأکید کرد: مردم از مسئولان، مسئولیت پذیری می خواهند همچنین باید با مردم صادق بود و عواقب تصمیمات را پذیرفت تا اعتماد عمومی لکه دار نگردد.

وی بابیان اینکه امروز مردم از ما مسئولیت پذیری و پاسخگویی می خواهند و از فرافکنی بیزار هستند، تأکید کرد: یکی از مسائلی که باید به آن اذعان داشته باشیم واگذاری اختیارات به وزارتخانه ها است که دولت دراین باره به گونه ای عمل نموده که یک امر واحد در کشور 10 مسئول دارد و برطرف این موضوع نیازمند بازنگری در برخی قوانین است.

مسائل کشور امروز با سخنرانی و تذکر حل نمی گردد

معاون سیاسی و امنیتی وزیر کشور بابیان اینکه مسائل کشور امروز با سخنرانی و تذکر حل نمی گردد، تأکید کرد: بر طبق قانون هر استاندار در یک استان که مشغول کار می گردد درواقع مسئول 35 کارگروه و شورا خواهد بود، حال سؤال اساسی این است که یک مدیر چگونه باید وقت خود را تنظیم کند و به همه این کارها برسد؟ این امر باید در قانون گذاری اصلاح گردد چراکه ما باید بروکراسی دولتی را کاهش دهیم و نه اینکه به آن دامن بزنیم.

ذوالفقاریان همچنین خطاب به مدیران استان سمنان و سایر مدیران دولتی در سراسر کشور بابیان اینکه از تملق پروری پرهیز کنید، توضیح داد: در ادارات کار اصلی را یک فرد خاص انجام می دهد اما فرد دیگری به مدیر نزدیک می گردد این ها مسائلی هستند که آفت کار اداری در کشور محسوب می شوند. از سوی دیگر مردم از مسئولان نظام وحدت و انسجام واقعی را می خواهند پس وقت ما نباید صرف حاشیه ها گردد هر مدیر باید بداند که مردم با گروه ها و احزاب و قوای سه گانه و ... کاری ندارند آن ها فقط به دنبال برطرف مشکلاتشان هستند.

وی همچنین بابیان اینکه هزینه های اداره کشور بالا است و در مقابل تشریفات زیاد محسوب می گردد، تأکید کرد: باید بپذیریم که امروز با حرف نمی توانیم هزینه های اداره کشور را کاهش دهیم و تا زمانی که ساختارهای کم اهمیت و غیرضروری وجود داشته باشد، هزینه های اداره کشور کاهش پیدا نخواهد کرد، برای مثال در همین نشست تودیع و معارفه تمام ادارات کل نصف روز به حالت نیمه تعطیل درمی آیند که این امر ضرورتی ندارد و لذا باید به کار مردم پرداخت.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه از جلسات تشریفاتی مسائل اساسی بیرون نمی آید، گفت: برای این جلسات می بایست یک گزارش راهبردی تهیه گردد که به درد اداره کشور بخورد و در آن اقدامات انجام شده، ظرفیت های موجود و همچنین اقدامات ضروری پیش رو کاملاً شفاف ذکر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قانون مداری راه حل جلوگیری از فساد، مدیران تملق پروری نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون مداری راه حل جلوگیری از فساد، مدیران تملق پروری نکنند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید