لاوروف: اگر اتحادیه اروپا به شراکت با ما احترام نگذارد با آن قطع ارتباط می کنیم

به گزارش مجله سویگل، تهران (پانا)-وزیر خارجه روسیه تاکید نمود مسکو در صورتی که اتحادیه اروپا احتیاج به مذاکره مبتنی بر احترام متقابل و شراکت را درک نکند ناگزیر به قطع ارتباط با اتحادیه اروپا خواهد شد.

لاوروف: اگر اتحادیه اروپا به شراکت با ما احترام نگذارد با آن قطع ارتباط می کنیم

با ما سفر کنید و با تور خیلی ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تاکید نمود: مسؤولان سیاست خارجه در غرب احتیاج به مذاکره مبتنی بر احترام متقابل را درک نمی نمایند و شاید باید ارتباط با آنها را برای مدتی قطع کنیم.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: لاوروف در جریان مذاکراتش با جورپ بورل، مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا بر دامن زدن به نعره های خصومت طلبانه علیه روسیه در اتحادیه اروپا و ایجاد تنگناهای جدید در روابط با روسیه به بهانه های ساختگی تاکید نمود که به نفع ثبات اروپا نیستند.

لاوروف اشاره نمود، تنها اصلی که این روابط می تواند بر پایه آن برقرار گردد، برادری و احترام به حقوق و منافع دو طرف است و لازم است بعضی کشورهایی که فرایند امور در اتحادیه اروپا را تعیین می نمایند دست از کوشش هایشان که از حس رجحان طلبی نشات می گیرند، بردارند و اذعان نمایند هیچ جایگزینی به جای مذاکرات شفاف بر پایه حقایق وجود ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه روسیه در هنگام ارائه گزارش آرمانشهر یک دنیا متنوع: چگونه تاریخ ادامه می یابد باشگاه گفت وگوی بین المللی والدای گفت: کسانی که مسؤولیت سیاست خارجی در غرب را به عهده دارند و احتیاجی به گفت وگوی محترمانه متقابل را درک نمی نمایند، شاید لازم باشد تا ما مدتی با آنها ارتباط برقرار نکنیم. علاوه بر این، اورزولا فون در لاین می گوید که مشارکت ژئوپلیتیک با دولت فعلی روسیه کارساز نیست. همینطور هم خواهد شد اگر آنها چنین بخواهند.

لاوروف همچنین اعلام نمود که اتحادیه اروپا در حادثه الکسی ناوالنی رفتار نامناسبی دارد.

وی ادامه داد: ببینید که الان چگونه جلسه شورای سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار می گردد...در این مورد که روسیه نمی تواند از این فرصت استفاده کند، فرصتی برای شرح آنچه برای ناوالنی اتفاق افتاده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1208

به "لاوروف: اگر اتحادیه اروپا به شراکت با ما احترام نگذارد با آن قطع ارتباط می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: اگر اتحادیه اروپا به شراکت با ما احترام نگذارد با آن قطع ارتباط می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید