دولت عراق، بسته اصلاحات جدیدی ارائه کرد

به گزارش مجله سویگل، شورای وزیران عراق برای کاهش اعتراض های اخیر و در راستای موافقت با مطالبات معترضان، بسته اصلاحات جدیدی ارائه کرد.

دولت عراق، بسته اصلاحات جدیدی ارائه کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله سویگل، دولت عراق به نخست وزیری عادل عبدالمهدی، بسته اصلاحاتی جدیدی در راستای اجابت مطالبات معترضان عراقی ارائه کرد.

دفتر عبدالمهدی شامگاه سه شنبه (14 آبان) طی بیانیه ای گفت که کابینه دولت عراق طی جلسه هفتگی امروز خود تصمیم های جدیدی اخاذ کرده است که در رأس این تصمیم ها، اعلان بسته جدید اصلاحات است که شامل موافقت با برخی از مطالبات معترضان عراقی است.

کابیته دولت عراق در این جلسه، به وزیر نفت این اختیار را داده است که فارغ التحصیلان مؤسسات و دانشکده های نفت بین سال های 2019 و 2019 را در وزارت نفت و شرکت های سودآور آن به کار بگیرد و این مؤسسات زیر مجموعه وزارت نفت قرار بگیرد.

در مورد طرح های صنعتی نیز کابینه دولت عراق با کاهش تعرفه های گمرکی مواد گرانول های پلاستیکی برای طرح های صنعتی ثبت شده در اداره کل توسعه صنعتی با طرح های ثبت شده در اتحادیه صنایع عراق موافقت کرد.

به گزارش سومریه، دولت عراق همچنین به وزارت کار و امور اجتماعی این اختیار را داده است که 1000 نفر را تا 2020 بازنشست کند.

دولت عراق پیش از این نیز در راستای موافقت با مطالبات معترضان عراقی که از ابتدای ماه اکتبر در اعتراض به نبود خدمات دولتی و وضعیت بد معیشتی و اقتصادی دست به تظاهرات زدند، بسته اصلاحاتی ارائه کرده بود(+).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 529

به "دولت عراق، بسته اصلاحات جدیدی ارائه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت عراق، بسته اصلاحات جدیدی ارائه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید